Germańska Nowa Medycyna (GNM)

Jedna z metod terapii niekonwencjonalnej, która w bardzo bezpośredni sposób wiąże ludzkie konflikty z ciałem człowieka, poprzez wykazanie zaangażowania mózgu w kierowanie sygnałów o chorobie do konkretnych komórek i tkanek.

Dała ona bezwzględne naukowe podstawy innym metodom od niej pochodnym (np. BT, RH, BioLogika i in.), w których nieustająco lśni jako rdzeń, a swoimi niezbitymi dowodami jak magnes przyciąga do osi konfliktu w chwilach, kiedy zwyczajna intuicja zawodzi. Oparta na solidnie udokumentowanej wiedzy i badaniach naukowych oraz klinicznych jest z powodzeniem stosowana na rynku naturoterapii od ponad 40 lat. Jej pierwotna czystość zakłada brak jakichkolwiek ingerencji ze strony lekarza czy farmakologii – pacjent w pełnej świadomości swojej choroby do zdrowia powinien dojść sam zgodnie z naturalną zdolnością do samoleczenia.

Jej twórcą jest dr Ryke Geerd Hamer, zmarły niedawno niemiecki lekarz i badacz naukowy, odkrywca słynnych „5 Praw Natury”, które dały podwaliny całej metodzie GNM. To właśnie doktor Hamer jako pierwszy sformułował takie pojęcia jak: „Szyna”, „SBS”, „Ognisko Hamera”, „faza aktywna” oraz „faza naprawcza”, „kryzys epileptyczny” i wiele innych, które do dziś funkcjonują w języku metod opartych na GNM. Autor nieocenionego narzędzia w pracach nad odkodowaniem choroby: tabeli listków zarodkowych w powiązaniu z rozwojem tkanek i organów ludzkiego ciała. Zostawił On po sobie wiele prac naukowych, książek, wykładów i nagrań szkoleniowych, z których nieliczna część została przetłumaczona na język polski.

Z różnych powodów Germańska Nowa Medycyna zyskała kilka nowych nazw m.in. Germańska, Germanische Heilkunde (Germańska Heilkunde), medycyna hamerowska, Nowa Medycyna doktora Hamera i inne, wszystkie ona zaś opierają się na wspólnych założeniach i sprowadzają do tego samego: usunięcia wszelkich blokad w ciele człowieka, hamujących samoleczenie.
Choć nigdy nie miałam okazji poznać doktora Hamera ani osobiście uczestniczyć w Jego wykładach, jest On moim wielkim nauczycielem w metodzie, którą się posługuję na co dzień i z wielką wdzięcznością nadal przyswajam Jego nauki.
Dla zainteresowanych zdobyciem dalszej wiedzy na temat GNM polecam jeden z filmików, opisujących 5 Praw Natury, bez znajomości których podróż w świat Uzdrawiania Przez Świadomość jest niemożliwy.