Biopsychoanaliza

To jedna z naprawdę bardzo wielu autorskich nazw na działalność terapeutyczną dr Gerarda Athiasa. Chyba żaden terapeuta nie ukrywał się pod tak wieloma nazwami tego, co praktykuje, jednocześnie stosując wciąż tę samą metodę.

Trudność w opisaniu Jego metody (poza nadążaniem za samym nazewnictwem) polega również i na tym, ze jest ona jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się metod, których składowe komponenty zmieniają się tak szybko, jak sam Autor. Należy przyjąć, że bazę stanowią niewątpliwie GNM oraz BT, jako że dr G. Athias jest jednym z ulubionych uczniów dr C. Sabbaha. Ale ponieważ był On równie sumiennym uczniem Alejandro Jodorowskiego – wielkiego tarocisty i psychomaga naszych czasów – do metody włączył też pracę z tarotem marsylskim i psychomagię.

Potem stopniowo dodawał do niej elementy diagnostyki kinezjologicznej (Biopsychokinezjologia), Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM), fizyki kwantowej, komunikacji komórkowej, homeopatii, świętej geometrii. Jako lekarz medycyny klasycznej z pierwotnego wykształcenia doskonale rozumie zależności anatomii i fizjologii ludzkiego ciała z psychiką, co w połączeniu z Nową Biologią pozwala Mu na zręczną żonglerkę w procesie terapeutycznym z klientem. Jest bez wątpienia geniuszem naszych czasów, a że z reguły geniusz chodzi w parze z szaleństwem, to i tu trudno czasem nadążyć za Jego tokiem rozumowania, a już na pewno nie da się bezpośrednio skopiować żadnej z Jego taktyk działania i w zasadzie też więc metody. Można z niej czerpać jak ze źródła nieskończonej mądrości, póki jej Autor się wciąż rozwija i rozwijać będzie.
Choć w swojej praktyce dr G. Athias nierzadko stosuje elementy terapii prowokatywnej (nie zawsze mile odbieranej przez klientów), to nie można Mu odmówić wielkiego serca i ogromnej intuicji oraz otwartości na drugiego człowieka, kiedy z nim właśnie pracuje w terapii. Wielokrotnie zdarzało się uczestnikom Jego licznych szkoleń (także i w Polsce), że doświadczali uczucia jakby dosięgnęli Absolutu w obcowaniu ze swoim mistrzem. Te jednak chwile nie pozostają do opisania zwykłymi słowami i przełożenia owych odczuć na język lewej półkuli mózgu. Móc odbyć warsztaty u Gerarda Athiasa, to jak wyjść z wody na ląd i zrozumieć, że ewolucja w życiu rozpoczęła się już na dobre. Trzeba sporej determinacji i wysokiej samoświadomości u Jego uczniów, by nadążać za każdym przeskokiem kwantowym, który następuje w kaskadzie jeden po drugim nieomal z prędkością dźwięku Jego słów. Stanowi to niewątpliwą ucztę zarówno dla intelektu jak i dla ducha człowieka.
Jest Autorem kilkunastu książek, zawierających niezwykle wartościową wiedzę, z których większość przetłumaczono już na język polski. Jako współautor stworzył też tzw. 7) „Grę terapeutyczną – 22 Iskry Życia” a w ostatnim czasie jeszcze i dwie inne metody terapeutyczne: GEST oraz Tarot Energetyczny, która wprowadza na rynek światowej naturoterapii.
Był to to dla mnie niewątpliwy zaszczyt móc odbyć wszystkie dostępne kursy i szkolenia dr Gerarda Athiasa, jakie zaoferował w swojej praktyce nauczyciela metody, spośród których ponad połowę miałam przyjemność zorganizować wraz z Zespołem Kuźni Zdrowia, zapraszając swojego Nauczyciela do Polski. Dało mi to nieraz okazje do bliższych rozmów, otrzymania odpowiedzi na wiele pytań, które nigdy nie padły publicznie oraz odbycia wielokrotnie inspirującej wymiany zdań, po której mogliśmy wprowadzać nowe idee do swoich praktyk indywidualnych oraz szkoleń grupowych. Pozostaję w głębokiej wdzięczności za fakt możliwości poznania Gerarda Athiasa, który w moim sercu na zawsze pozostanie moim Wielkim Nauczycielem.