19.10.2023 WEBINAR ONLINE – DZIECI W ŚWIETLE BIOLOGII TOTALNEJ – PROBLEMY SZKOLNE

To nieprawda, że każde dziecko może nauczyć się wszystkiego!
Są na świecie dzieci – i jest ich zdecydowana większość! – które rodzą się już zaprogramowane przez swoich przodków, co sprawia, że pewnych kłopotów szkolnych nie są i nie będą w stanie przeskoczyć, póki tych programów się nie zdekoduje.
Brzmi poważnie?
Tak.
I takie też to jest.
Ten webinar ma za zadanie pomóc dzieciom zdjąć z nich to, co nieuświadomione, obciążające i niepotrzebnie ograniczające.
Pozwólmy dzieciom rozpostrzeć skrzydła – niech wreszcie pofruną!

Problematyka kłopotów wieku dziecięcego jest bardzo szeroka i nie do omówienia podczas jednego szkolenia, dlatego postanowiłam podzielić ją co najmniej na 3 części:
– PROBLEMY SZKOLNE
– CHOROBY DZIECIĘCE
– PROBLEMY NASTOLATKÓW

„PROBLEMY SZKOLNE” to pierwsza część z trylogii o dzieciach i młodzieży w świetle Biologii Totalnej.

Problemy szkolne, to nie tylko problemy związane z nauką i edukacją dzieci oraz nastolatków.
To także problemy wychowawcze i częściowo problemy zdrowotne powiązane z bywaniem w szkole. Nie wszystkie one są wynikiem choroby, dysfunkcji rozwojowych czy patologią w rodzinie. Część z nich – wcale nie mała – jest zwyczajnie skutkiem rodzinnych programów, odziedziczonych przez dzieci po swoich przodkach, które aktywnie drgają w dziecięcych ciałach i ich wrażliwej psychice. Gdybyśmy tylko mogli powszechnie zdawać sobie z tego sprawę! – o ile mniej byłoby stresu szkolnego zarówno po stronie samych dzieci, jak i nauczycieli czy rodziców?!

„Biologia Totalna (BT) ma na tę tematykę swoje spojrzenie, wynikające z doświadczenia praktyków metody. W tym webinarze będę chciała podzielić się taką wiedzą, jak również opowiedzieć o wielu ciekawych, tematycznych przypadkach w pracy zawodowej jako konsultant BT.
Skuteczność Biologii Totalnej w tym zakresie, jak również ogromna potrzeba pomocy dzieciom z licznymi problemami w szkole, zachęca mnie, by dać z siebie wszystko w tej sprawie!

Z Miłością i Światłem ❤️

Magda Wdowiak”

W PROGRAMIE:
– problemy z nauką: dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia
– problemy z przedmiotami szkolnymi: matematyka, geografia, historia, biologia, fizyka, chemia, muzyka, WF i in.
– problemy z czytaniem, pisaniem,
– problemy z koncentracją uwagi
– problemy z wysiedzeniem w ławce, nadmierną potrzebą ruchu
– problemy z odpowiedzią ustną, wezwaniem do tablicy, sprawdzianami ustnymi
– problemy ze sprawdzianami pisemnymi, egzaminami, testami
– problemy w grupie, relacje z rówieśnikami, fobia społeczna
– problemy szkolne w klasie, na świetlicy i na wycieczkach
– problemy z karnością, dyscypliną, zasadami społecznymi
– agresja w szkole
– bóle i objawy somatyczne związane ze szkołą
– problemy rodziców z nauczycielami i nauczycieli z rodzicami
– rozwiązania.

UWAGA:
Mimo, iż nazwa szkolenia mówi o problemach szkolnych, będę omawiać sprawy związane z funkcjonowaniem dzieci we wszystkich placówkach edukacyjnych, począwszy od żłobka, poprzez przedszkola, zerówki, wszystkie stopnie szkoły, szkoły pracujące zdalnie, nauczanie domowe, szkoły i zajęcia dodatkowe, szkółki niedzielne itp.

WAŻNE:
NIE JEST przedmiotem tego webinaru poruszenie takich tematów jak:
– choroby wieku dziecięcego, objawy patologii ciała, choroby psychiczne – będzie to objęte uwagą podczas webinaru: „CHOROBY DZIECIĘCE” – 2-ej części trylogii „DZIECI W ŚWIETLE BIOLOGII TOTALNEJ”
– problemy związane z agresją i autoagresją u dzieci i młodzieży np. cięcie się, próby samobójcze, uzależnienie od gier komputerowych czy używek, agresja wśród grup rówieśniczych, mobbing, zaburzenia związane z tożsamością płciową itd. – będzie to poruszone podczas 3-ej części trylogii „DZIECI W ŚWIETLE BIOLOGII TOTALNEJ” pt.: „PROBLEMY WYCHOWAWCZE”

UWAGA:
Nie jest powiedziane, że webinary ukażą się w kolejności numeracji tematów – daty szkoleń pozostają jeszcze nieznane, a programy są w fazie tworzenia. Wkrótce zostaną one ogłoszone – za wyrozumiałość i życzliwość w tej sprawie dziękuję ❤️

DLA KOGO:
Dla wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką, rodziców, opiekunów, dyrektorów, psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, lekarzy, coachów, konsultantów Biologii Totalnej i terapeutów innych metod z dziedziny naturoterapii.
Nie jest wymagana żadna wiedza, aby uczestniczyć w tym szkoleniu.
Z całego serca zapraszamy również młodzież i nastolatków do uczestnictwa, jeśli czują, że to dla nich.